Левски не срещна трудности срещу Арда за трети пореден успех в Първа лига

16:32, 19.03.2023
левски срещна трудности арда трети пореден успех първа лига

Отборът на Левски постигна третата си поредна победа в българското първенство, след като надигра с 3:0 като гост Арда Кърджали в среща от 24-ия кръг на Първа лига.

За "сините" това бе и първи успех като гост на "Арена Арда" в Кърджали, след като до този момент тимът беше записал две равенства.

Успехът изкачи поне временно момчетата на Станимир Стоилов до 4-та позиция в подреждането с 41 точки, докато футболистите на Александър Тунчев остават 8-и с 35 пункта.

Срещата започна отлично за гостите от София, които откриха резултата след само 6 минути игра, когато Уелтън центрира отляво, а топката стигна до Роналдо, който от въздуха не остави шансове на Анатолий Господинов.

Малко след изминаването на първия половин час "сините" удвоиха аванса си, като удар от дистанция Ивелин Попов бе отклонен от крака на Рикардиньо и с малко късмет топката влезе във вратата на Арда за втори път.

Попов все пак също се записа сред голмайсторите, след като бившият капитан на българския национален отбор оформи крайното 3:0 от дузпа в началото на второто полувреме, отсъдена за нарушение срещу Рикардиньо.

Девойките до 16 години завършиха с три победи участието си на приятелски турнир в Албена