Левски отново победи Ботев (Пловдив) в битката за третото място

левски отново победи ботев пловдив битката третото
19:17, 30.04.2022

Отборът на Левски постигна победа с 2:0 при домакинството си на Ботев (Пловдив) в двубой от 29-ия кръг на Първа лига.

"Сините" откриха резултата в 11-ата минута чрез Филип Кръстев, който се разписа в долния ляв ъгъл на вратаря на "канарчетата" Георги Аргилашки от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Дилан Мертенс в наказателното поле на "жълто-черните" след изстрел с глава на Георги Миланов.

Напрежение между агитките на Левски и Ботев, има пострадал полицай и фен

Домакините удвоиха преднината си в 37-ата минута с дебютния гол на Сонко Сундберг със "синята" фланелка. Бранителят на Левски получи топката в половината на Ботев и реши да пробва късмета си с удар от близо 30 метра, като топката се отби в горната греда и влетя в мрежата зад Аргилажки за 2:0.

В класирането Левски е четвърти с 46 пункта, на три зад третия Ботев (Пловдив) и на точка пред четвъртия Черно море (Варна), който е с мач по-малко.