левски без желязков шестима основни волейболисти купата българия
Снимка: ВК Левски (София)
20:24, 19.02.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Монтана победи Левски с 3:2 гейма (20:25, 22:25, 25:18, 25:18, 15:10) в мач от 15-ия кръг на волейболния елитен шампионат.

Първият гейм в зала "Младост" премина под контрола на Левски и столичани поведоха след 25:20. "Сините" преодоляха изоставане от три точки във втората част, за да удвоят преднината си при геймовете. Домакините възобновиха равенството след като спечелиха следващите два гейма с резултат 25:18.

В тайбрека възпитаниците на Андрей Жеков поведоха с 3:0, но последваха осем поредни точки от домакините, които им помогнаха да се поздравят с успеха след 15:10.

Най-резултатен Стефан Чавдаров от тима на победителите с 18 пункта.

Монтана заема 5-ата позиция в класирането с актив от 11 победи и 4 загуби. Левски е 6-и с 10 успеха и 5 поражения.