Левски отстрани Лудогорец и е на финал за Купата срещу ЦСКА

левски отстрани лудогорец финал купата цска
Снимка: БНТ
20:58, 22.04.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Отборът на Левски се класира за финала на Купата на България по футбол. „Сините“ се наложиха с 1:0 в реванша от полуфиналите на надпреварата срещу Лудогорец на стадион „Георги Аспарухов“. Първият двубой в Разград завърши отново с успех на Левски 3:2.

В спора за трофея тимът на Станимир Стоилов ще се изправи срещу ЦСКА, който отстрани Славия в четвъртък след изпълнение на дузпи.

Единственото попадение в срещата-реванш, пред препълнените трибуни на "Георги Аспарухов", реализира Уелтън в началото на двубоя.

Домакините организираха бърза контраатака в 3-ата минута, Уелтън получи чудесен пас от Филип Кръстев зад защитата и с диагонален удар стреля точно във вратата на шампионите на България за 1:0.

След 17 години отново Левски и ЦСКА ще се изправят на финала за Купата на България по футбол. Двубоят ще се проведе през май.

По този начин Левски записа 17-а суха мрежа в 26 официални мача под ръководството на Станимир Стоилов.

Левски търси първия си триумф за Купата от 2007 година насам и първи трофей от 2009.

От своя страна Лудогорец продължи с неубедителното си представяне в този турнир, като "орлите" са печелили Купата само два пъти, въпреки че в последните 11 години неизменно взимат титлата.