Левски победи ЦСКА 1948 в Бистрица, Димтиър Костадинов и Уелтън с дебютни голове за "сините"

17:03, 26.02.2022
Чете се за: 01:40 мин.
левски победи цска 1948 бистрица димтиър костадинов уелтън дебютни голове сините
Снимка: ПФК Левски

Отборът на Левски записа втора поредна победа през пролетния полусезон в Първа лига, след като спечели с 2:0 гостуването си на ЦСКА 1948.

Точни за успеха бяха Димитър Костадинов и Уелтън, като и за двамата това бяха дебютните им попадения с екипа на "сините".

Костадинов откри резултата в средата на първата част, когато засече с глава центриране на Патрик Габриел Галчев и от непосредствена близост не остави шансове за реакция на стража на домакините Иван Караджов.

Точно след час игра пък Уелтън удвои аванса на Левски, разписвайки се с чудесен удар от границата на наказателното поле.

Междувременно, съставът на домакините, воден от Николай Киров, създаде няколко добри ситуации за гол, но до такъв така и не се стигна. Най-близко беше Денислав Александров, чийто изстрел с глава в 80-та минута се отби от напречната греда.

По този Левски запази вратата си суха, а със спечелените три точки момчетата на Станимир Стоилов се изравниха с Черно море на 4-то място в подреждането.

Отборът на ЦСКА 1948 пък запазва 10-та позиция с актив от 22 пункта само на три пред групата на отборите, които ще се борят за своето оцеляване в Първа лига.

Украинско знаме в подножието на паметника на Альоша в Пловдив (ВИДЕО)
Антоанета Цонева: Правят се опити да бъдат евакуирани около 250 българи от Киев