Левски победи Етър в последната си контрола

левски победи етър последната контрола
Снимка: ПФК Левски
21:54, 17.07.2021
Чете се за: 01:57 мин.

Отборът на Левски победи Етър с 2:0 в последна контрола преди старта на футболното първенство. „Сините“ вкараха два гола до 8-ата минута, след като в 6-ата се разписа Здравко Димитров, а в 8-ата Мартин Петков.

В следващите минути устремът на „сините“ продължи. В 20-ата минута търновци отговориха чрез Ромей Ивеш, който се озова очи в очи с Пламен Андреев, но ударът му бе спасен от младия страж.

Пет минути по-късно Левски организира атака, която завърши с опасен изстрел на Марин Петков. Здравко Димитров центрира отляво, а на близката греда сам бе 17-годишният футболист. Неговият удар обаче премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

В началото на втората част Левски получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Борислав Цонев, чийто удар срещна напречната греда, преди да напусне очертанията на терена.

В следващите минути темпото се успокои и сериозни положения липсваха.

В 62-рата минута Здравко Димитров си освободи пространство за изстрел и шутира от границата на наказателното поле, но Господинов изби. Три минути по-късно Димитров изведе Мартин Петков зад защитата на Етър. Нападателят се озова очи в очи с Господинов, но защитник изби топката точно преди завършващия удар.

До края на двубоя двата тима не промениха статуквото и "сините" спечелиха с 2:0.

Връчиха отличията "Златна палма", гаф беляза тържествената церемония (Снимки)