Левски постигна лесна победа срещу Ботев във Враца

филип кръстев изпусна дузпа впоследствие донесе победата левски хамрун малта
22:58, 28.08.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Тимът на Левски постигна победа с 2:0 при визитата си на Ботев Враца в двубой от осмия кръг на Първа лига.

„Сините“ откриха резултата на стадион „Христо Ботев“ след точно половин час игра, когато Филип Кръстев центрира от ъглов удар в наказателното поле на домакините, а Андриан Краев засече и с глава прати топката в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Красимир Костов.

Десетина минути, след като инкасира попадение, Ботев Враца остана и с човек по-малко след изгонването на халфа Сантиаго Монтоя от игра заради изкарани два жълти картона.

Съставът на Станимир Стоилов удвои преднината си в 82-ата минута. Улетън получи дълго извеждащо подаване в половината на врачани, напредна по левия фланг и пусна успоредно подаване по земя в наказателното поле на домакините към Ивелин Попов, който задържа топката и я продължи към Илиян Стефанов. За юношата на Левски остана най-лесното, да вкара кълбото в опразнената врата.

В последните секунди на редовното време численото равенство на терена бе възстановено, след като Ноа Сонко Сундберг бе изгонен с директен червен картон за удар с крак в главата на Мирослав Маринов от тима на Ботев.

В класирането Левски събра актив от 12 точки и се изкачи на седмото място. Съставът на Росен Кирилов пък е 12-и със 7 спечелени точки от осем изиграни срещи.