Левски повежда на два пъти, но не успя да победи Спартак във Варна

16:37, 06.11.2022
Чете се за: 02:30 мин.
левски повежда два успя победи спартак варна
Снимка: ПФК Левски

Отборът на Левски завърши наравно 2:2 при визитата си на Спартак Варна в двубой от 17-ия кръг на Първа лига.

„Сините“ откриха резултата на стадион „Спартак“ в морската ни столица в 25-ата минута, когато Хосе Кордоба комбинира с Филип Кръстев по левия фланг в половината на „соколите“, полузащитникът на Левски със силен рейд нахлу в наказателното поле на домакините, премина покрай трима футболисти на домакините и с удар около точката на дузпата се разписа долния десен ъгъл на вратата, пазена от Иван Дичевски.

Спартак съумя да изравни три минути след началото на второто полувреме чрез Ивайло Климентов, който шутира силно от дъгата на наказателното поле на столичани, точката се отби в горната греда на стража Пламен Андреев и тупна зад голлинията за 1:1.

Левски много бързо отговори на предизвикателството на състава на Тодор Киселичков и отново поведе само три минути, след като инкасира попадение. Уелтън проби по левия фланг и от аутлинията подаде към Роналдо на границата на вратарското поле на Спартак, който върна за голмайстора Кръстев, а той със силен удар от движение отново отбеляза в близкия десен ъгъл на стража Дичевски.

„Соколите“ отново възстановиха равенството в 66-ата минута, когато Здравко Димитров центрира от фал в наказателното поле на Левски, където Пламен Димов засече топката с глава и я прати под напречната греда на вратаря Андреев.

В класирането тимът на Станимир Стоилов събра актив от 29 точки и заема седмата позиция.

Спартак Варна заема последното 16-о място с осем точки от 17 изиграни срещи.

Зографски преодоля квалификациите и за второто състезание от Световната купа във Висла
Румен Радев пред Матиас Корман: За България членството в ОИСР е стратегически приоритет