Левски прекъсна черната серия с класика срещу Дунав

левски прекъсна черната серия класика дунав
21:02, 01.12.2018
Български футбол

Левски спечели с класическото 3:0 срещу Дунав. Футболистите водени в този мач от помощника на Стоянович, Небойша Милошевич вкараха всички голове през първата част. На два пъти Кабрал, а после и Костов оформиха резултата.

Maчът на стадион "Георги Аспарухов" започна с лек превес на "сините", но реални възможности за гол и пред двете врати лисваха в първия четвърт час.

В 20-ата минута, противно на показаното на терена, Левски поведе в резултата. Жерсон Кабрал пое топката на десния фланг на атаката, влезе към дъгата на наказателното поле на Дунав и стреля силно. Филип Димитров бе хванат в крачка, което му попречи да отрази шута и топката влезе във вратата. 1:0 за "сините".

Левски се оживи след гола и се задържа трайно в близост до наказателното поле на гостите. В 23-ата минута Костов засече с крак центриране на корнер, но не успя да вкара 14-тото си попадение за сезона.

В 27-ата минута бе отсъдена дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Обертан. Кабрал застана зад топката и превърна 11-метровия наказателен удар в гол. 2:0 за "сините".

Левски продължи да натиска своя съперник. Белмот пробва късмета си от далечно разстояние, но Димитров улови сигурно.

Крилото на Дунав Божидар Васев пробва да използва елемента на изненадата, в една от редките атаки на гостите и в 35-ата минута и отправи удар от ъгъла на "синьото" наказателно поле, но Митрев се справи с трудната топка, влизаща под гредата.

Левски реагира светкавично и в 38-ата минута комбинация межди Кабрал и Обертан завърши с центриране по земя на последния, което беше засечено от Костов. 3:0 за Левски и 14-о попадение за Станислав Костов в ППЛ.

Давид Яблонски беше близо до гол в последната минута на първата част, но ударът му с глава не беше точен.

След началото на второто полувреме Левски намали темпото и играта се изравни.

Първото положение за вторите 45 минути се откри пред Светослав Ковачев, но младокът стреля в тялото на защитник на домакините от удобна позиция.

В 58-ата минута Кабрал се възползва от авантаж даден от рефера Драгомир Драганов, но холандецът се полакоми в търсенето на хеттрик и стреля немощно в ръкавиците на Филип Димитров, вместо да подсигури четвърти гол, като подаде към Паулиньо, който бе в чиста позиция.

В 65-ата минута Исмалил Иса се откъсна от "синята" защита и се опита сам да завърши атаката, но Митрев скъси бързо ъгъла към вратата си и отрази.

В 75-ата минута Коконов се опита да завърши контраатака на Дунав, но ударът му беше твърде неточен и слаб.

120 секунди по-късно Давиде Мариани се опита да завърши по ефектен начин, с прехвърлящ удар, атака на сините, но изпълнението му беше извън границите на вратата на гостите.

Темпото на игра спадна и двата отбора се бяха разкъсали на защитници и нападатели като действаха най-чесото на контраатаки - повече, от които за "сините".

2 минути преди края на срещата Иван Горано се озова в наказателното поле на съперника, но капитанът на Левски стреля в обсега на вратаря Димитров.

До края мачът се доиграваше и остана без промени в резултата. С този успех Левски се доближи на 1 т. до втория ЦСКА-София, който играе утре срещу Славия.

Чете се за: 00:22 мин.
ЦСКА: Не са водени преговори с Димитър Бербатов, Любослав Пенев, Лъчезар Танев и други
17:00, 01.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Николай Костов: Не съм освободен от клуба, дали сме си време със Сираков
15:37, 01.05.2024 (обновена)
Чете се за: 06:00 мин.
Пълен стадион на полуфинала-реванш между Ботев Пд и ЦСКА в турнира за Купата на България
12:59, 01.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.