Левски пропусна дузпа, но победи Ботев Враца и зае четвъртото място в Първа лига

19:21, 11.03.2023
Чете се за: 02:07 мин.
левски пропусна дузпа победи ботев враца зае четвъртото първа лига

Отборът на Левски постигна победа с 2:0 при домакинството си на Ботев Враца в двубой от 23-ия кръг на Първа лига.

“Сините“ получиха правото да изпълнят дузпа още в третата минута, когато Филип Кръстев центрира от ъглов удар в наказателното поле на гостите, Ивелин Попов стреля с глава и топката срещна ръката на Жан Да Силва и главният рефер Драгомир Драганов посочи „бялата“ точка. Зад топката застана Андриан Краев, чийто изстрел не намери очертанията на вратата, пазена от Красимир Костов.

Все пак съставът на Станимир Стоилов удвои преднината си в 24-ата минута. Цунами отне топката от Мирослав Маринов по левия фланг и тя стана притежание на Филик Кръстев, който комбинира с Уелтън на границата на пеналтерията на „зелените“, а бразилецът с хубав фалцов изстрел по диагонала се разписа в долния ляв ъгъл на стража Костов за 1:0.

Левски удвои преднината си пет минути преди края на първото полувреме. Рикардиньо изведе Жереми Пети отдясно в наказателното поле на врачани и десният краен бранител на домакините с мощен изстрел прати топката в далечния десен ъгъл на вратата.

В класирането Левски събра актив от 38 точки и се изкачи на четвъртата позиция, измествайки Локомотив Пловдив, който е с по-лоша голова разлика от столичани. Ботев Враца заема12-ото място в подреждането с 22 пункта.