левски разгроми ботев пловдив
21:02, 04.11.2018
Чете се за: 01:00 мин.
Български футбол

Левски разгроми гостуващия Ботев Пловдив с 4:1 пред погледа на националния селекционер Петър Хубчев в среща от 14-ия кръг на Първа професионална футболна лига.

С успеха "сините" събраха 34 точки и оглавиха временното класиране с 2 точки аванс пред Лудогорец, който по-късно днес гостува на Етър във Велико Търново.

Ботев пък прекъсна серия от четири поредни победи в мач номер 100 на Николай Киров на кормилото на отбора. Пловдивчани останаха на пета позиция с 23 точки.

Левски имаше териториално и игрово превъзходство, но стигна до първото си чисто положение в едва в 27-ата минута, когато Станислав Костов се измъкна в ляво в наказателното поле и върна към Давиде Мариани, който отблизо не успя да насочи топката в опразнената врата.

Две минути по-късно "сините" заслужено поведоха. Милош Цветкович от дясно пусна по тревата към Костов, който от 13-14 метра на вкара в десния ъгъл на Даниел Кайзер.

Ботев изравни след детинска грешка на вратаря на домакините Божидар Митрев в последните секунди на първото полувреме. Юношата на "сините" Антонио Вутов отправи не особено силен удар по тревата от над 30 метра, но в опита си да улови Митрев пропусна топката под плонжа си и тя спря в мрежата за 1:1.

Шест минути след почивката Левски се върна предимството. Мариани центрира от корнер от ляво и Хали Тиам засече с крак от въздуха от десетина метра за 2:1.

В 55-ата минута Костов се разписа за 13-и път през сезона, след като отблизо засече отлично извеждащо подаване на Габриел Обертан от дясно.

Столичани решиха всичко четвърт час преди края. След изпълнение на корнер от дясно към близката греда Мариани овладя и от малък ъгъл преодоля Кайзер за 4:1.

Така Левски заслужено стигна до 21-а поредна шампионатна победа срещу Ботев Пловдив като домакин.

Чете се за: 03:30 мин.
Георги Миланов се отличи с асистенция при равенство срещу Волунтари в румънската Суперлига
11:24, 27.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Артур Платек: Новини около новия договор на Душан Керкез ще има през месец май
10:06, 27.04.2024
Чете се за: 04:22 мин.