Левски с класика преди мача срещу Лудогорец

16:32, 04.03.2019
Чете се за: 01:01 мин.
Български футбол
левски класика мача лудогорец

Левски победи с 3:0 като гост Славия в столичното дерби от 24-ия кръг в Първа лига и отново е на второ място в класирането.
В третата минута на мача на стадион "Васил Левски" Дарко Тасевски изведе Радослав Кирилов в наказателното поле, крилото подаде успоредно на голлинията към Цветелин Чунчуков, който остана на празна врата, но в последния момент топката беше избита в корнер от Нуно Рейш.
Само минута след това "сините" достигнаха до попадение чрез Станислав Костов, останал сам срещу вратата след подаване на Жерсон Кабрал и грешка в защитата на "белите".
В 19-ата минута Паулиньо стреля от малък ъгъл, топката се удари от външната страна на страничната греда и излезе в аут.
Десет минути след това Славчо Шоколаров шутира опасно от дистанция, но Николай Михайлов изби топката в ъглов удар.
В 40-ата минута Жерсон Кабрал получи топката, навлезе в наказателното поле и стреля силно, разписвайки се за 0:2 в близкия на Антонис Стериакис ъгъл.
В 52-ата минута Милен Гамаков пропусна от няколко метра да върне един гол в полза на Славия.
Три минути след това Давиде Мариани стреля силно от дистанция и изненада Стериакис, реализирайки за 0:3 с рикошет в гредата.
След това Левски контролираше ситуацията на терена, а в 56-ата минута Станислав Костов беше изведен сам в наказателното поле, но стреля право в тялото на Стериакис.
Три минути след това Милен Гамаков фаулира в наказателното поле Милош Цветкович, но Стериакис спаси битата от Паулиньо дузпа.
В добавеното време на двубоя Александър Станисавлевич получи втори жълт картон за фаул срещу Паулиньо и беше отстранен от игра.
След този успех "сините" са на второ място в класирането с актив от 51 точки, а докато Славия остава на осма позиция в Първа лига.

Чете се за: 00:22 мин.
ЦСКА: Не са водени преговори с Димитър Бербатов, Любослав Пенев, Лъчезар Танев и други
17:00, 01.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Николай Костов: Не съм освободен от клуба, дали сме си време със Сираков
15:37, 01.05.2024 (обновена)
Чете се за: 06:00 мин.
Пълен стадион на полуфинала-реванш между Ботев Пд и ЦСКА в турнира за Купата на България
Чете се за: 00:52 мин.
Училищният отбор на ГПЧЕ "Симеон Радев" в Перник събра необходимата сума да участва на световното училищно първенство по футбол
17:15, 30.04.2024