23:19, 19.09.2020
Чете се за: 01:06 мин.
Български футбол
левски класика цска 1948

Левски отнесе новака ЦСКА 1948 с 3:0 на "Герена" и постигна трета поредна победа в елита на българския футбол. "Сините" събраха 10 точки след шест изиграни мача и се изкачиха на четвъртата позиция в подреждането.

Домакините поведоха още в шестата минута. Паулиньо центрира от ляво, топката премина през куп от играчи, отби се от далечната греда и отскочи право към непокрития Насиру Мохамед, който отблизо я прати в мрежата.

Левски продължи да доминира, но към края на полувремето и ЦСКА 1948 стигна до някои ситуации. Най-добрата от тях дойде в 35-ата минута, когато Георги Русев центрира от дясно към далечната греда, оставеният непокрит Галин Иванов овладя и стреля по тревата от десетина метра, но не особено силно, заради което не затрудни Николай Михайлов.

"Сините" започнаха много мотивирани след почивката. В 51-ата минута Борислав Цонев стреля опасно от фаул от левия ъгъл на наказателното поле, но Даниел Наумов направи страхотно спасяване.

Пет минути по-късно Борислав Цонев получи пас от Стайн Спиерингс от дясно и с прецизен удар от дъгата пред пеналта направи 2:0.

Левски продължи да доминира и в 63-ата минута направи аванса си класически. Борислав Цонев беше повален в наказателното поле от Симеон Петров и сам реализира отсъдената дузпа, записвайки втория си гол в мача.

Към края на мача и ЦСКА стигна до нови възможности. В 75-ата минута Галин Иванов пусна пас по тревата от дясно на границата на наказателното поле, но Михайлов направи двойно спасяване първо след удар на Андон Гущеров, а след това и при опита за добавка на Мартин Камбуров.

Малко по-късно Галин Иванов шутира на сантиметри край целта от десетина метра след центриране от корнер. В 82-ата след нов корнер от ляво Симеон Петров засече с глава, но нацели гредата.

Чете се за: 00:22 мин.
ЦСКА: Не са водени преговори с Димитър Бербатов, Любослав Пенев, Лъчезар Танев и други
17:00, 01.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Николай Костов: Не съм освободен от клуба, дали сме си време със Сираков
15:37, 01.05.2024 (обновена)
Чете се за: 06:00 мин.
Пълен стадион на полуфинала-реванш между Ботев Пд и ЦСКА в турнира за Купата на България
12:59, 01.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.