левски успех локомотив третата контрола
Снимка: ПФК Левски
20:53, 07.07.2021
Чете се за: 02:37 мин.

„Левски“ победи „Локомотив“ София с 4:0 в контролна среща на терен 2 на стадион „Георги Аспарухов“. Точни за „сините“ бяха Ивайло Найденов, Патрик-Габриел Галчев, Марин Петков и Билал Бари.

Двубоят започна в добро темпо, но без сериозни ситуации пред двете врати. „Локомотив“ достигна два пъти опасно до наказателното поле на "сините", но до удари не се стигна. Постепенно „Левски“ пое контрол над срещата.

„Левски“ поведе в резултата в 21-ата минута, когато Ивайло Найденов завърши с глава многоходова акция. Патрик-Габриел Галчев центрира в наказателното поле и футболистът с №6 не остави шансове на Любенов отблизо за 1:0.

Само две минути по-късно „Левски“ удвои аванса си чрез Марин Петков. Той получи пас от Билал Бари и със силен диагонален удар в горния ляв ъгъл на Любенов увеличи преднината на "сините" за 2:0.

В следващата атака гол на „Локомотив“ не бе зачетен заради нарушение срещу вратаря Андреев. Последва силен удар на Карим Бухмиди, но топката премина встрани.

„Левски“ започна добре втората част. В 51-ата минута Билал Бари вкара трети гол, след като получи далечен пас от Здравко Димитров. Нападателят се пребори във въздуха със защитник на „Локомотив“ и прехвърли излезлия да го пресрещне Любенов.

„Сините“ получиха правото да изпълнят дузпа в 64-ата минута. Здравко Димитров бе фаулиран от Красимир Милошев и съдията отсъди наказателен удар. Радослав Цонев обаче пропусна, а впоследствие Мартин Петков удари горната греда.

Минутка по-късно Димитров изведе Патрик-Габриел Галчев и той отбеляза четвърти гол за „Левски“. Отново той бе близо до пето попадение, когато в 70-ата минута отдалече уцели гредата.

Раел Лолала стреля от границата на наказателното поле в един от редките шансове за „Локомотив“ София в 70-ата минута. Ударът му бе спасен от Пламен Андреев.