шампионът левски допусна изненада шумен
Снимка: БФ Баскетбол
20:30, 15.01.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Левски победи Шумен със 75:51 точки в мач от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Първата четвърт бе най-резултатна за шампионите, които реализираха 25 точки. Те бързо отвориха двуцифрена преднина при резултат 20:10. На почивката гостите изоставаха със 17 точки при 22:39.

След паузата гостите регистрираха най-резултатната си част с 16 точки, но не успяха да се противопоставят на своя опонент. В заключителните 10 минути столичани изградиха рекордна преднина в мача след 71:46, преди "сините" заслужено да се поздравят с успеха, оформяйки крайния резултат - 75:51.

Най-резултатен на паркета бе Чавдар Костов с 22 пункта, а за гостите Деян Биелич записа дабъл-дабъл след 14 точки и 11 борби.

Левски заема 3-ата позиция в класирането с актив от 8 победи и 4 загуби. Шумен е 9-и с 1 успех и 12 поражения.

Американец победи Андреев на полуфиналите на "Чалънджър" във Форли
Утре в "Говори сега": Ексклузивно интервю с отстранения главен преговарящ от РСМ Владо Бучковски