Левски се върна на победния път след успех над Ямбол

covid отложи двубой левски нбл
Снимка: БФ Баскетбол
19:41, 17.02.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Левски победи Ямбол с 97:78 точки в мач от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига. Възпитаниците на Константин Папазов се върнаха към победния път след поредни загуби от Балкан и Академик Пловдив.

Двубоят в зала "Диана" започна по оспорван начин, след като в края на първата част домакините имаха преднина от само една точка след тройка в края на Марин Маринов. Столичани изградиха двуцифрен аванс във втората част и на почивката водеха с 11 точки при резултат 50:39.

След паузата "сините" регистрираха най-резултатната си четвърт и отбелязаха 32 точки след серия от 21 поредни точки. Баскетболистите на Тони Дечев пък бяха най-резултатни в заключителните 10 минути с 24 точки, но това не бе достатъчно за обрат и столичаните се поздравиха с победата.

Най-резултатен бе Ивица Радич от отбора на победителите. Хърватинът записа дабъл-дабъл след 22 точки и 10 борби.

Левски заема 3-ата позиция в класирането с актив от 10 победи и 6 загуби. Ямбол е 8-и с 4 успеха и 11 поражения.

В друг шампионатен двубой от деня Спартак Плевен победи Черно море с 85:69.

Уникален документ за годишнината от смъртта на Дякона откриха в Държавния архив на Русе