Левски София победи Дея Спорт с 3:1 в мач от женското волейболно първенство

от Вяра Илиева
20:05, 05.11.2023 (обновена)
Чете се за: 01:35 мин.
левски софия победи дея спорт мач женското волейболно първенство

Отборът на Левски София се наложи над Дея Спорт с 3:1 (25:18, 23:25, 25:9, 25:7) като гост в мач от женското волейболно първенство, който БНТ 3 показа на живо.

"Сините" поведоха след 25:18, но в най-оспорвания втори гейм отстъпиха пред тима от Бургас на 23 точки. Левски обаче спечели много убедително третата и четвъртата част, в които Дея реализира общо 16 точки.

Най-резултатна в бургаската зала „Младост” бе 18-годишната Микаела Стоянова. Тя завърши мача с 19 точки (2 аса, 3 блокади). С 14 точки се отчете бразилката Карла Морейра (4 аса) и така записа най-силното си представяне за отбора.

„Сините” вече имат две победи и заемат третата позиция във временното класиране след Марица и ЦСКА.

В следващия кръг им предстои гостуване на Славия. Двубоят е на 11 ноември от 17:00 ч. и ще бъде предаван пряко по БНТ 3!

Срещата Марица - ЦСКА в неделя, 12 ноември също ще бъде излъчена пряко в ефира на БНТ 3 от 18:00 ч.

Пенчо Милков: Победата не е на една партия, а на всички свободмислещи хора в Русе
Костадин Димитров: Благодаря на всички пловдивчани, които гласуваха за мен