Левски срещу ЦСКА в четвъртфиналите в Националната баскетболна лига при мъжете

левски цска четвъртфиналите националната баскетболна лига мъжете
Снимка: БФ Баскетбол
20:15, 26.04.2023

Отборът на Левски се пребори за шестото място след последния си мач за редовния сезон в НБЛ. „Сините“ надвиха Шумен като гост с 86:61 и така ще играе срещу ЦСКА в четвъртфиналните мачове от плейофите в Националната баскетболна лига. За Шумен сезонът приключи, след като тимът на Янко Янков не успя да се класира за плейофите.

Баскетболистите, водени от Димитър Ангелов, поведоха още в началото и до почивката натрупаха комфортна преднина от 12 точки. След паузата тя се покачи на 15, а заключителната четвърт просто направи разликата в полза на столичния гранд още по-голяма.

За Левски Джон Флорвиъс наниза 20 точки, Сергей Павлов завърши с дабъл-дабъл - 16 точки и 13 борби, а по 11 точки добавиха Лъчезар Димитров и Момчил Кадиев, а 10 – Марио Боянов.

Георги Кендеров беше най-резултатен за Шумен с 25 точки. С 16 точки завърши Ишмаел Ел-Амин.