Левски стартира новия сезон в НБЛ с успех над Черно море

„Сините“ записаха убедителна победа с 94:66

БК Левски Черно море
21:00, 08.10.2023
Чете се за: 02:52 мин.

Левски стартира с победа новия сезон в Националната баскетболна лига (НБЛ). „Сините“ не срещнаха никакви проблеми и победиха Черно море Тича във Варна с 94:66. Гостите решиха изхода на срещата през първите две части, след които водеха на полувремето с 20 точки.

Левски започна отлично двубоя и за 4 минути игра успя да поведе с 12:2. Четири минути преди края на първия период гостите поведоха с 11 точки при 18:7 след реализиран наказателен от Джон Флорвиърс. Две минути и16 секунди преди края на първата част с тройка на Асен Великов Левски поведе с 15 точки при 23:8 и спокойно спечели четвъртината с 26:10. Домакините започнаха втората част с тройка на Марин Маринов. Играчите на Черно море Тича се опитваха да намалят пасива си под 10 точки, но не успяваха. Малко след средата на периода „сините“ успяха да поведат с 18 точки при 36:18, а след това и с 20 точки – 38:18, след два поредни коша на Алекс Симеонов. На полувремето резултатът бе 49:29 за Левски. На полувремето двата отбора имаха еднакви показатели при стрелбата от зоната за три точки – 3 вкарани от 12 опита, но при борбите предимството бе на страната на гостите, които имаха 25 борби срещу 10 за домакините.

В началото на третата част играта бе сравнително равностойна и резултатът се движеше кош за кош. След 53:34 за гостите последва серия от 10 поредни точки за Левски и „сините“ поведоха след малко повече от 4 минути игра с 29 точки – 63:34. До края на третия период гостите успяваха да поддържат преднина от над 20 точки и преди последната част водеха със 72:49. През последната част след почти три минути игра Левски поведе с 30 точки при 83:53. До края на периода гостите нямаха никакви проблеми и заслужено спечелиха срещата.

За победителите с "дабъл-дабъл" завърши Джон Флорвиърс - 18 точки и 11 борби. Най-резултатен бе Къртис Джоунс с 30 пункта.

Симон Байлс спечели още два златни медала на световното първенство по спортна гимнастика