Левски Триадица спечели титлата при девойки старша възраст на държавното първенство

левски триадица спечели титлата девойки старша възраст държавното първенство
18:16, 28.10.2018
Чете се за: 00:54 мин.
Художествена гимнастика

Първият отбор на Левски Триадица спечели титлата при девойки старша възраст на държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли, категория Елит. Надпреварата се проведе в столичната зала "София", а домакин на състезанието беше клуб Левски Илиана.

Главен съдия е трикратната световна шампионка и член на Техническия комитет към ФИГ Мария Гигова.

Гимнастичките на Левски Триадица в състав Мария Спасова, Биляна Везирска, Йоанна Ангелова, Елица Йорданова, Миа Симова събраха сбор от 29.050 точки от двете изпълнения. За първото си изиграване на композицията с пет въжета грациите получиха 13.850 точки, а за второто - 15.200.

На второ място е Олимпия (Бургас) с 27.975 точки (13.275 и 14.700), а третата позиция зае Левски Плюс с 27.466 точки (13.766 и 13.700).

В първата шестица са още Черноморец (Бургас) с 26.266 точки, Левски с 24.900 и вторият отбор на Левски Триадица с 24.850 точки.

Състезанието днес се забави доста заради голям брой подадени контестации. Общо 20 ансамбъла участваха при девойките старша възраст.

За Левски Триадица това е трети медал от държавното първенство. Вчера грациите на клуба Биляна Писова, Вая Драганова, Ивет Минковска, Лидия Василева, Моника Гигова и Гергана Герасимова спечелиха титлата при жените, а при девойки младша възраст останаха на второ място. Победител в тази категория в Левски Илиана.

Това беше последното държавно първенство за 2018 година.

Домакин на състезанието е клуб Левски Илиана с президент Ина Ананиева, най-успешният треньор в новата история на българската художествена гимнастика.

Още Художествена гимнастика

Симона Дянкова и Лаура Траатс влизат в ролята на водещи в ефира на БНТ (ВИДЕО)
21:56, 22.07.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Ансамбълът спечели бронзов медал на финала с пет обръча на Световната Чалъндж купа в Клуж-Напока
16:52, 14.07.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Две сребърни отличия за Стилияна Николова и бронз за Боряна Калейн в първите два финала на Световната купа
15:25, 14.07.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Златен медал за ансамбъла на България на Световната купа в Клуж-Напока
19:23, 13.07.2024
Илиана Раева: Изключителна Стилияна Николова! Боряна Калейн е готова за медал в Париж
17:21, 13.07.2024
Стилияна Николова спечели титлата в многобоя, Боряна Калейн остана четвърта на Световната купа
17:13, 13.07.2024
Чете се за: 03:05 мин.
Българският ансамбъл заема временна втора позиция в многобоя на Световната чалъндж купа в Клуж-Напока
19:33, 12.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Николова първа, Калейн трета във временното класиране в многобоя от Световната чалъндж купа в Клуж-Напока
17:27, 12.07.2024
Чете се за: 02:37 мин.
България спечели титлата при жените на Балканиадата по естетическа гимнастика в София
17:43, 10.07.2024
Николова, Калейн и ансамбълът ще участват на Световната купа в Клуж-Напока
13:40, 09.07.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Елвира Краснобаева спечели многобоя на турнира "Огърлицата на Десислава" във Велико Търново
21:00, 07.07.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Боряна Калейн: Надявам се на медал на Олимпийските игри в Париж
15:35, 04.07.2024
Чете се за: 03:47 мин.