Левски удари ЦСКА в първия полуфинал, Буш герой за "сините" (видео)

13:25, 12.04.2018
Чете се за: 02:01 мин.
левски удари цска първия полуфинал буш герой сините видео

Левски победи символичните домакини от ЦСКА с 2:0 в първа полуфинална среща от турнира за Купата на България, играна на националния стадион "Васил Левски".

В герой за "сините" се превърна Серджиу Буш, който реализира и двата гола за своя тим след две асистенции на Габриел Обертан. Бившият нападател на "червените" откри резултата още в 7-ата минута, а в началото на второто полувреме отново се разписа.

Реваншът между двата отбора ще се играе на 25 април (сряда).

-----

Левски поведе в резултата още в седмата минута след бърза контраатака, преминала по дясното крило. Габриел Обертан успя да преодолее бранител на "червените" и центрира по земя към Серджиу Буш, който изпрати топката в далечния ъгъл на вратата - 0:1.

Минути по-късно пред румънеца се откри и друго добро положение, след като Антонио Вутов го изведе срещу защитник на ЦСКА-София и вратаря, но той избра да не стреля от границата на наказателното поле и загуби топката секунди по-късно.

"Червените" заиграха по-офанзивно, но не успяха да създадат чисто положение за гол. В 26-ата минута Хеан Бланко стреля слабо и неточно покрай вратата, а преди това Филипе Нашименто блокира опит за шут от близко разстояние на Едвин Джеси. Холандецът се контузи при тази ситуация и беше заменен още в 21-ата минута от Александър Георгиев.

В края на полувремето играчите на Стамен Белчев направиха добра контраатака след ъглов удар на Левски, но завършващият пас на Тиаго Родригес беше пресечен от дясното крило и в случая последен в защитата Паулиньо.

Левски започна и второто полувреме с гол, но този път по-рано. Още в първата минута Милош Цветкович подаде на Обертан и вместо да му върне, французинът центрира право на главата на Буш. Той пък беше оставен съвсем сам пред вратата на ЦСКА-София и вкара за 2:0.

"Сините" продължиха да играят по-защитно след втория гол, а ЦСКА-София създаде две добри ситуации, които обаче не стигнаха до намаляване на резултата. В 58-ата минута Хеан Бланко стреля с глава след центриране на Александър Георгиев, но неточно, а в в 65-ата силен шут на Енрике не попадна в очертанията на вратата.

ЦСКА-София пропусна най-доброто си положение в 71-ата минута. Влезлият като резерва Алберг подаде зад гърба за защитата на Левски за Рафаел Енрике, който засече топката от няколко метра, но не успя да уцели вратата.

"Сините" пък бързо отговориха с греда. След чудесно разиграване в противниковата половина Обертан изведе Буш зад гърба на "червената" защита и румънецът стреля, но Черниаускас отклони неговия удар в напречния стълб.

Левски беше по-активен от уморените си символични домакини в последните минути, но не стигна до трети гол. Буш опита, но неговият удар от границата на наказателното поле попадна право в тялото на Витаутас Черниаускас.

ЦСКА-София - Левски 0:2
0:1 Серджиу Буш (7)
0:2 Серджиу Буш (46)

ЦСКА-София: Витаутас Черниаускас, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Александър Дюлгеров, Рубен Пинто, Кристиан Малинов (70-Раул Лое), Тиаго Родригес (66-Роланд Алберг), Едвин Джеси (21-Александър Георгиев), Енрике Рафаел и Хеан Бланко
Треньор: Стамен Белчев

Левски: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Холмар Ейолфсон, Давид Яблонски, Афонсо Фигейредо, Хали Тиам, Филипе Нашименто (67-Жорди Гомес), Антонио Вутов (83-Васил Панайотов), Габриел Обертан, Паулиньо (72-Роман Прохазка) и Серджиу Буш.
Треньор: Делио Роси

Жълти картони: Николай Бодуров, Раул Лое, Рафаел Енрике (ЦСКА-София); Филипе Нашименто, Афонсо Фигейредо и Габриел Обертан (Левски)

Съдия: Ивайло Стоянов

Още Футбол

Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
23:54, 16.05.2024
Килиан Мбапе откри своя восъчна фигура в Берлин
22:35, 16.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Антон Зингаревич и Ивелин Петров не скриха радостта си по време на триумфалното шествие
21:22, 16.05.2024
Футболните национали на България до 16 г. завършиха на второ място в приятелския турнир “Милян Милянич”
18:33, 16.05.2024
Кристиано Роналдо е спортистът с най-високи доходи за 2024 година, съобщи "Форбс"
18:13, 16.05.2024
Чете се за: 03:47 мин.
Георги Иванов и Христо Стоичков взеха участие в звезден турнир преди Конгреса на ФИФА в Тайланд
17:57, 16.05.2024
Вратарят Александър Нюбел не е очаквал да бъде в списъка на Германия за Евро 2024
17:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Вратарят на Манчестър Сити Едерсон пропуска последните два мача от сезона, обявиха от клуба
17:12, 16.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Байерн не допусна изненада срещу Севиля и е на полуфинал (ВИДЕО)