Левски баскетбол на колички
Снимка: Българска федерация по баскетбол
12:18, 09.10.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Левски узакони третата си титла по баскетбол на колички. „Сините“ победиха София Балкан за трети път този сезон. Във финалния турнир в столичната зала „Триадица“ Левски надви градския си опонент с 54:31 точки.

Пореден силен мач изигра Георги Иванов, който очаквано спечели и куп индивидуални награди в шампионата. Националът днес записа 30 точки, 16 борби и 7 асистенции и заслужи приза за MVP на VII Държавно първенство. Той стана и Най-добър реализатор, най-добър борец и най-добър подавач в първенството.

За София Балкан капитанът Персиян Еленков завърши с 13 точки и 11 борби. Тимът обаче бе без националите Григор Иванов и Владимир Гюров.

Еленков получи наградата за най-много отнети топки в шампионата.

Така „сините“ спечелиха титлата за трети път в последните четири години. На трето място в класирането завърши отборът на Черно море Тича.