Левски записа първа победа от началото на кампанията

22:57, 14.08.2021
Чете се за: 01:55 мин.

Отборът на Левски записа първа победа от началото на сезона.

Едва в 4-ия кръг от старта на Първа лига „сините“ зарадваха своите фенове, като им подариха успех с 3:1 Царско село. Срещата, в която играчите на Живко Миланов направиха пълен обрат, се игра на стадион „Георги Аспарухов“ в София.

За Царско село това беше второ поражение от началото на футболното първенство, като тимът има и две равенства.

Съставът, ръководен от Антони Здравков, поведе в 28-ата минута. След постепенна атака по десния фланг, Сашо Александров подаде към Лъчезар Балтанов, той чукна към измъкващия се от опеката си Васил Шопов, който отблизо засече за 1:0.

Едва в 58-ата минута на срещата „сините“ изравниха. Удар на Георги Миланов беше отразен от вратаря Янко Георгиев, топката стигна до Билал Бари, който я пусна към Борислав Цонев, за да може той да реализира за 1:1.

Само 5 минути по-късно Мартин Петков изведе домакините напред за 2:1. След остро центриране от левия фланг на Борислав Цонев, младият талант на Левски засече, нахлувайки в наказателното поле.

В даденото от съдията продължение влезлият като резерва Андриан Краев открадна топката, напредна и с прехвърлящ удар от дъгата на наказателното поле, реализира за крайното 3:1.

Това са първите точки, спечелени от Левски, за кампания 2021/22.

Живко Миланов: Липсата на резултати води до липса на самочувствие