Левски записа равенство с лидера в словенския елит Марибор

левски бохемианс
19:52, 29.01.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Контролната среща между Левски и Марибор завърши при резултат 2:2. Хосе Кордоба откри резултата, но до почивката словенците стигнаха до обрат с голове на Ян Репас и Джордже Иванович. Здравко Димитров изравни през втората част.

Срещата, играна в Турция, бе проследена от собственика на тима Наско Сираков и съпругата му Илиана Раева. Новото попълнение Филип Кръстев започна като титуляр. Наставникът на Лудогорец Анте Шимунджа и селекционерът на младежкия национален отбор Александър Димитров също присъстваха на мача.

Хосе Кордоба даде аванс на тима си в 36-ата минута. Защитникът засече с глава центриране от пряк свободен удар на Марин Петков.

В 42-ата минута Ян Репас отправи плътен удар извън наказателното поле в горния десен ъгъл на противниковата врата, за да възобнови равенството. В продължението на полувремето Джордже Иванович засече успоредно на голлинията подаване на Мудрински, за да даде преднина на своя тим.

След паузата изчистване на Андриан Краев се отби от напречната греда, пазена от Николай Михайлов. Удар на Джордже Иванович пък срещна лявата греда.

В 77-ата минута резервата Здравко Димитров оформи крайния резултат с фалцов удар по земя в далечния ъгъл.

Следващата контрола на Левски е във вторник (1 февруари), а съперник е Генчлербирлиги (Турция).

"Грешни решения" са основният мотив за смяната на ръководството на "Булгаргаз" (Обзор)