Левски записа трета поредна загуба при Дерменджиев

13:50, 02.02.2019
Чете се за: 00:56 мин.
Български футбол
левски записа трета поредна загуба дерменджиев

Левски загуби за трети пореден път в контрола срещу руският Урал с 1:2. Възпитаниците на Георги Дерменджиев започнаха мача доста несигурно и бяха наказани с два гола от съблекалните дело на Паньоков. Костов върна попадение през второто полувреме, но силите на столичани не стигнаха за повече.

Първото опасно положение за Урал дойде след 3 минути игра. Бившият играч на сините Николай Димитров проби по десния фланг и намери Паньоков, който с удар от 10-ина метра затрудни вратарят Михайлов, който отби топката в коляното на руския нападател и тя влезе в "синята" мрежа с помощта на гредата. 1:0 за Урал.

След само 5 минути футболистите на руския тим вече водеха с 2 гола. След корнер статичността на защитата на Левски позволи на играч в оражево да свали топката с глава в малкото наказателно поле и там отново Паньоков вкара топката във вратата на Михайлов.

Левски се активизира чак в 26-ата минута, когато Буш изпусна възможност предоставена му от Марияни чрез страхотен пас.

Румънецът пропусна да намали резултата като не уцели топката с глава от корнер. Подаването стигна до Тиам, чийто снарят обаче мина над горната греда на руската врата.

До края на полувремето възможност се откри и пред Вашчук, но халфът на сините отправи удар, спасен от Годзюр с вещина.

След почивката Дерменжиев направи смени и точно един от новопоявилите се на терена Станислав Костов върна едно попадение. Паулиньо проби и стреля, Годзюр изби и при добавката Костов отбеляза за 1:2.

В минутите до края не се стигна до равенство въпреки импулса в играта на Левски.

Следващата проверка на "сините" ще бъде на 5 февруари срещу шампиона на Литва Судува.

Още Български футбол

Тодор Янчев: Чакаме още нови футболисти
23:48, 26.07.2024
Станислав Генчев: Направихме много по-добър мач, отколкото срещу Локомотив София
23:28, 26.07.2024
Чете се за: 01:55 мин.