Лил и Рен със загуби в битката за участие в Европа

22:57, 06.05.2023
Чете се за: 02:15 мин.
лил рен загуби битката участие европа

Отборите на Лил и Рен допуснаха поражения в битката за 5-ото място във френската Лига 1, което в края на сезона ще осигури място на един тим в третия по сила европейски клубен турнир Лига на конференциите през следващата кампания.

В ранния двубой за деня Рен допусна поражение с 1:2 като гост срещу Ница, което бе четвърто за "червено-черните" в последните им шест двубоя от първенството.

От друга страна пък "орлите" постигнаха последователни победи в шампионата за пръв път след близо тримесечна пауза благодарение на попаденията на Гаетан Лаборд и Терем Мофи преди почивката.

Бенжамен Буриго върна един гол за Рен в 78-ата минута, но за повече гостите нямаха сили и така трябваше да преглътнат поражението.

Тази загуба даде отличен шанс на Лил да се откъсне на шест точки в борбата за 5-ото място, но "песовете" не се възползваха и отстъпиха с 0:1 при визитата си на Реймс.

Единственото попадение за "бяло-червените" реализира Маршал Мунеци в 21-ата минута на двубоя.

По този начин в битката за 5-ата позиция Лил запазва актива си от 59 точки и остава на три пред Рен, а днешните загуби на двата тима открехват вратата пред Лион, който утре е домакин на Монпелие и при успех "хлапетата" биха събрали 56 пункта и също да запазят шансове за участие в евротурнирите.

Междувременно, Ница е на 8-ото място с 51 точки, докато Реймс е 9-и с пункт по-малко.

Сабаленка надви Швьонтек и вдигна втората си титла в Мадрид
Земеделският министър: Недостатъчна е помощта за България от ЕК след вдигането на забраната за внос от Украйна