Лил нанесе първа загуба на Ланс във френската Лига 1

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
09:02, 10.10.2022
Анхел Ди Мария ПСЖ Лил

Отборът на Лил нанесе първа загуба на Ланс през сезона във френската Лига 1. Джонатан Дейвид донесе успеха на Лил с 1:0 с гол от дузпа в 44-ата минута. Флориан Сотока можеше да изведе Ланс напред в резултата, но направи пропуск от бялата точка в 14-а минута. Победата на Лил изкачи тима на 7-о място в класирането с 16 точки. Поражението е първо за Ланс в настоящия шампионат, но въпреки това, тимът запази 4-ото място с 21 точки.

Лидер след десетия кръг е Пари Сен Жермен с 26 точки. Втори е Лориен с 25, третата позиция е за Олимпик Марсилия с две точки по-малко.

В друга среща вчера Монако надигра като гост Монпелие с 2:0 и се изкачи до петата позиция.

Атанас Зафиров, БСП: Ние не сме заявили позиция, че ще бъдем опозиция
Новини от миналото: Неизвестна крепост, ключова за Аполония Понтика, откриха до Созопол