Лил победи Олимпик Лион и се изкачи на четвъртата позиция във френската Лига

Олимпик Лион продължава да е на последното 18-о място в таблицата с едва една победа

лил победи олимпик лион изкачи четвъртата позиция френската лига
09:00, 27.11.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Лил спечели с 2:0 гостуването си на Олимпик Лион в последния мач от 13-ия кръг във френското футболно първенство.

Срещата бе доста атрактивна и интересна, но домакините от Лион за пореден път пропуснаха куп възможности за гол и продължават с катастрофалните си резултати през сезона.

На "Парк Олимпик Лион" двата тима си размениха по едно полувреме. Първото бе изцяло за гостите от Лил, които вкараха две попадения. Джонатан Дейвид откри в 27-мата минута, а пет по-късно Тиаго Сантош удвои.

През второто полувреме "хлапетата" вдигнаха оборотите и потърсиха обрат в хода на срещата. Играчите на старши треньора Фабио Гросо създадоха достатъчно ситуации поне да изравнят, но ги пропуснаха, а в 58-мата минута и гредата спаси Лил след удар на Тино Кадевере.

С победата Лил се укрепи на четвъртото място в класирането с 23 точки, само на една зад третия Монако.

Олимпик Лион пък продължава да е на последното 18-о място в таблицата с едва една победа в 12 мача и само 7 спечелени точки.