Трогателен жест на легендарната Лили Иванова към медиците от Александровска болница.
Любимата на поколения българи певица зарадва лекарите, като им изпрати цветя, дискове с нейни песни, постери с автограф и послание, в което казва "Битката е тежка, но вие сте по-силните и не сте сами!".
По този начин Лили Иванова изрази своите аплодисменти към лекарите на първа линия, без да напуска дома си.
Проф. д-р Костадин Ангелов, директор на УМБАЛ "Александровска": Лили Иванова е символ за изключително голяма дисциплина. От самото начало на епидемията тя не е излизала от вкъщи. Тя е един много дисциплиниран човек, който спазва правилата, който вдъхновява със своята дисциплина и своята добрина. Аз и благодаря за енергията, която ни изпраща, за любовта,имаме нужда от тях, защото в тези трудни моменти тя ни зарежда много.
На официалната си Фейсбук страница Лили Иванова публикува и интересен фотос, свързан с нейното обучение като медицинска сестра. На снимката тя е сред съкурсистите си от Медицинския техникум за медицински сестри и акушерки в Морската градина на град Варна. Кадърът е от 1956-57 г. Певицата е крайната вляво и е обозначена с червена стрелка.

С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района