Лион победи новак на старта на Лига 1 в мач с два червени картона

Олимпик Лион фен публика
08:06, 06.08.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Олимпик Лион победи Аячо с 2:1 в първия мач за сезона в Лига 1. Тете реализира първото попадение за кампанията, а Александър Лаказет отбеляза завръщането си при "хлапетата" с гол и асистенция. Тома Мангани бе точен за гостите на Олимпийския стадион в Лион. И двата отбора завършиха срещата с човек по-малко след червени картони за Антони Лопес и Роман Амума.

Атаките на домакините дадоха резултата в 12-ата минута. Тете стреля от вътрешността на наказателното поле в горния ляв ъгъл за 1:0.

Саммо осем минути по-късно Седрик Авинел повали голмайстора в двубоя в наказателното поле и Беноа Бастиен даде дузпа. Александър Лаказет удвои преднината на тима си.

В 27-ата минута Олимпик Лион остана с човек по-малко след директен червен картон за Антони Лопес. Стражът фаулира Мунаим Ел Идриси в наказателното поле и бе изгонен. Тома Мангани оформи крайния резултат с последвалата дузпа.

В добавеното време на първата част Роман Амума получи втори жълт картон за удар с лакът в лицето на Лукас Пакета.

Няма данни за изтичане на радиация при ударите в района на АЕЦ "Запорожие"