Лион продължава да брани върха, Почетино тръгна с равен

12:03, 07.01.2021
Чете се за: 00:44 мин.
лион продължава брани върха почетино тръгна равен

"Хлапетата" постигнаха трудна, но сладка победа с 3:2 срещу тима на Ланс, с което запазиха преднината си начело на френската Лига 1 от три точки пред втория Пари Сен Жармен, който при дебюта на Маурисио Почетино стигна само до 1:1 срещу Сент Етиен.

Два гола на Мемфис Депай, единия от които от дузпа, плюс автогол на Стивън Фортеш, даде класическа преднина на Лион още до 52-та минута, след което обаче започна завръщането на Ланс.

Кубът от северна Франция първо върна едно попадение чрез Флориан Сотока в 56-та минута, а Дьокуре намали още повече резултата в 89-та минута.

Така в последните минути Лион трябваше да потрепери, но в край на сметка се поздрави с крайния успех.

Сент Етиен пък вгорчи дебюта на Маурисио Почетино начело на ПСЖ, като двата отбора завършиха наравно 1:1. Двата гола паднаха в рамките на само три минути между 19-та и 22-та, като първо Роман Амума даде аванс на "зелените", но Мойс Кийн възстанови паритета.

Друг от лидерите в подреждането, Лил понесе тежък удар по своите амбиции за титлата, губейки с 1:2 от Анже.