Лион спечели в Ница и огалви подреждането в "Лига 1"

11:50, 20.12.2020
Чете се за: 00:38 мин.
лион спечели ница огалви подреждането лига

Хлапетата спечелиха с 4:1 при гостуването си на Ница в среща от 16-я кръг на френското първенство по футбол.

Така възпитаниците на Руди Гарсия не познават вкуса на поражението във вече 13 двубой и са лидери в класирането с 33 точки - на точка пред Лил и на 2 точки пред шампиона Пари Сен Жермен, които излизат един срещу друг тази вечер в дербито на кръга.

Мемфис Депай даде аванс на гостите след малко повече от половин час игра, когато реализира дузпа в стил Паненка, след като Хасан Камара събори Тино Кадевере в наказателното поле.

В 39-та минута самият Кадевере удвои, след като пресече лош пас в защитата на съперника и хладнокръвно преодоля вратаря Валтер Бенитес.

Амин Гуири върна надеждите на Ница малко преди почивката, вкарвайки с глава срещу бившия си клуб, засичайки подаване на Рони Лопеш.

В 63-та минута Депай изведе Кадевере в чиста позиция и той комбинира с Токо Екамби, който на празна врата направи 3:1.

В последствие гол на Екамби не бе зачетен заради засада, но в 73-та минута Хосем Ауар все пак отбеляза, за да оформи крайното 4:1 след центриране на Лео Дюбоа.