Лионел Меси и Интер Маями спечелиха Купата на лигите след драма с дузпи

лионел меси интер маями спечелиха купата лигите драма дузпи
08:46, 20.08.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Отборът на Интер Маями спечели Купата на лигите след победа при дузпите с 10:9 (1:1 в редовното време) срещу тима на Нешвил.

Лионел Меси даде аванс на Интер в 23-ата минута. След почивката Нешвил изравни чрез хаитянина Фафа Пико в 57-ата минута. До края на редовното време и двата тима имаха отлични възможности за нов гол, но до промяна в резултата не се стигна.

При дузпите драмата бе пълна, след като резултатът стана 9:9. Тогава дойде времето и на вратарите да бият дузпи. Дрейк Календър бе точен, за да изведе Интер Маями напред, а след това отрази изпълнението на колегата си под рамката на Нешвил - Елиът Панико и така клубът на Дейвид Бекъм стигна до титлата.

Купата на лигите стана общо 44-ото отличие в кариерата на Лео Меси.