Лионел Меси се разписа при шампионатен успех на ПСЖ над Монпелие

08:08, 02.02.2023
Чете се за: 02:42 мин.
Пари Сен Жермен ПСЖ Монпелие Лионел Меси Бенжамен Лекомт

Пари Сен Жермен победи Монпелие с 3:1 в мач от 21-ия кръг на Лига 1. Лионел Меси се разписа за победителите, но Килиан Мбапе и Серхио Рамос напуснаха "Стад де ла Мосон" в Монпелие с контузии.

Още в 7-ата минута парижани получиха дузпа. Лионел Меси насочи центриране от пряк свободен удар към Серхио Рамос, но той бе повален от Кристофър Юлиен. Бенжамен Лекомт спаси удара от бялата точка на Килиан Мбапе. Съдията обаче пожела 11-метровия наказателен удар да бъде преизпълнен, защото краката на стража на домакините не са разположени на голлинията. При втория опит вратарят отново имаше ключова намеса, като изби топката в дясната греда. Кълбото се върна в краката на Мбапе, но той не уцели опразнената врата.

Столичани продължиха да атакуват. В 35-ата минута попадение на Лионел Меси бе отменено поради засада.

След почивката Ашраф Хакими също се разписа, но и неговият гол бе отменен след намесата на ВАР, отново поради засада в хода на нападението.

Натискът на шампионите най-сетне се отплати в 55-ата минута. Фабиан Руис бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле и изпрати топката във вратата от непосредствена близост.

Лионел Меси удвои аванса на тима си в 72-рата минута. Аржентинецът бе изведен сам срещу вратаря в наказателното поле след пас на Фабиан Руис.

Резервата Арно Нордин намали пасива на домакините с удар извън наказателното поле, едва 6 минути след като се появи на терена.

Резервата на ПСЖ Уорън Заир-Емери оформи крайния резултат в добавеното време след плътен удар в далечния ъгъл.

ПСЖ остава едноличен лидер в класирането с актив от 51 точки. Монпелие заема 14-ата позиция в подреждането с 20 пункта.

Виолета Комитова: "Български възход" имаше много сериозна роля в този парламент