Ливърпул допусна гол в края и се размина със завръщане в топ 4

10:28, 20.04.2021
Чете се за: 00:41 мин.
ливърпул допусна гол края размина завръщане топ

"Мърсисайдци" завършиха наравно 1:1 срещу Лийдс в среща от 32-ия кръг на Английската Висша Лига и по този начин пропуснаха да изместят Уест Хям от 4-та позиция в класирането.

Играчите на Юрген Клоп са 6-и с 53 точки, докато "чуковете" са с два пункта повече. От друга страна Лийдс са на 10-о място, с равен актив с 9-ия Арсенал.

На "Елън Роуд" мачът започна с опасен изстрел на Тиаго Алкантара, който премина на сантиметри над напречната греда.

В 24-ата минута груба грешка в отбраната на "червените" можеше да бъде наказана от Патрик Бамфорд, но действащите шампиони се измъкнаха невредими от ситуацията.

Седем минути по-късно Ливърпул все пак отбеляза откриващо попадение, като Трент Алекзандър-Арнолд бе изведен зад домакинската отбрана, а младият англичанин сви топката към Садио Мане, който на празна врата вкара за 1:0.

Втората част започна с натиск на Лийдс, които създадоха няколко интересни ситуации пред Алисон, а най-близо до гола беше Патрик Бамфорд, чийто изстрел се отби от напречната греда.

Ливъпрул също отговори с няколко добри положения, но до втори гол така и не се стигна.

И така се стигна до 87-ата минута, когато Диего Йоренте засече центриране от ъглов удар и с глава донесе точката за Лийдс.