Ливърпул е на финал за първи път от 11 години насам след луд мач в Италия! (видео)

ливърпул финал първи път години насам луд мач италия видео
17:03, 03.05.2018
Чете се за: 01:07 мин.

Ливърпул е на финал в Шампионска лига за първи път от 11 години насам. Англичаните загубиха от Рома в Рим с 2:4, но това беше достатъчно да се класират с общ резултат 7:6.

Рома стартира агресивно мача. Ел Шаарауи центрира към Джеко, но босненецът не успя да я насочи добре.

В следваща атака Флоренци стреля от разстояние, но топката не порази целта.

Грешка на Нианголан позволи на Фирмино да подаде към Мане в 9-ата минута и сенегалският футболист вкара лесен гол, за да даде аванс на Ливърпул.

5 минути по-късно римляните изравниха. Футболист на англичаните се опита да изчисти топката от собственото си наказателно поле, а тя се отби в главата на Милнър и кълбото влезе във вратата на Кариус.

В 25-ата минута Алисон спаси Рома от второ попадение, но след изпълнения корнер беше безпомощен след удара с глава на Жоржиньо Вайналдум. 2:1 за Ливърпул.

До края на полувремето Ел Шараауи и Мане пропуснаха изгодни възможности за двата тима.

След почивката Един Джеко беше повален в наказателното поле, но дузпа не последва. Беше вдигнат флаг за засада на босненеца, която меко казано беше спорна.

В 52-ата минута "римските вълци" изравниха. Ел Шараауи стреля, Кариус спаси, но Един Джеко беше на точното място и направи добавка

Домакините продължиха да търсят гола, но Юндер, а след това и Ел Шаарауи пропуснаха добри положения. При удара на италианеца с египетски корени Александър-Арнолд игра с ръка в наказателното поле, но съдийски сигнал не последва.

Към края на мача натискът на римляните стана осезаем и в 86-ата минута те стигнаха до гол. Раджа Нианголан стреля топовно и със помощта на страничния стълб отбеляза от границата на наказателното поле.

В последната минута на добавеното време резултатът стана 4:2 за Рома. Нианголан отбеляза втория си гол в срещата от дузпа, но времето на играчите на Еузебио Ди Франческо не стигна, за да застрашат вратата на Кариус отново.

Така Ливърпул заслужи място на финала в Киев на 26 май, където възпитаниците на Юрген Клоп ще се изправят срещу Кралете на Европа Реал Мадрид.

19:34, 19.07.2024
БНТ връща емоциите от САЩ `94 с повторения на мачовете на България срещу Гърция, Аржентина, Мексико и Германия
18:00, 19.07.2024 (обновена)
Гомес: Нещата тръгнаха нагоре след победата над ЦСКА (видео)