Ливърпул гледа смело към полуфиналите в Шампионската лига след рецитал в Лисабон

23:34, 05.04.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Ливърпул постигна победа с 3:1 като гост на Бенфика в първи четвъртфинален двубой на Шампионската лига.

"Мърсисайдци" откриха резултата на "Ещадио да Луж" в 17-ата минута. Андрю Робъртсън центрира от ъглов удар в наказателното поле на "лисабонските орли", където бранителят Ибрахима Конате засече с глава и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Одисеас Влаходимос за 1:0.

Ливърпул удвои преднината си в 34-ата минута. Трент Александър-Арнолд изведе с високо далечно подаване Луис Диас зад отбраната на Бенфика, колумбийският нападател продължи с глава към Садио Мане, който с удар от близко разстояние прати топката в опразнената врата.

Домакините намалиха изоставането си в 49-ата минута, възползвайки се от грешка в английската отбрана. Рафа Силва центрира остро отдясно в наказателното поле на "мърсисайдци", голмайсторът Конате опита да изчисти топката но се размина с нея и тя стана притежание на Дарвин Нунес, който стреля фалцово в долния ляв ъгъл на вратаря Алисон Бекер.

Крайното 3:1 в полза на Ливърпул оформи Диас в 88-ата минута, когато се възползва от извеждаш пас на Наби Кейта, елиминира съпротивата на стража Влаходимос и необезпокоен се разписа в празната врата.

Реваншът е следващата сряда, 13 април, от 22.00 часа на стадион "Анфийлд".

Де Бройне даде крехък аванс на Манчестър Сити срещу Атлетико (Мадрид)