Ливърпул и Манчестър Сити направиха зрелищно равенство в страхотен мач

ливърпул манчестър сити направиха зрелищно равенство страхотен мач
20:47, 03.10.2021
Чете се за: 02:17 мин.

Сблъсъкът на 7-ия кръг във Висшата лига между Ливърпул и Манчестър Сити завърши при резултат 2:2.

В последните 4 сезона 3 от титлите бяха спечелени от “гражданите”, а Юрген Клоп също триумфира веднъж с отбора на Ливърпул. През второто полувреме зрителите на двубоя се насладиха на цели 4 попадения в изключително оспорвания мач, който не излъчи победител.

През първата част и двата отбора играеха предпазливо и разучаваха стратегиите на противниковия отбор.

След почивката домакините се разписаха първи. В 59-ата минута Мохамед Салах изведе Садио Мане сам срещу Едерсон, а сенегалецът го преодоля, за да открие резултата – 1:0.

10 минути по-късно Фил Фоудън възобнови равенството в мача. Англичанинът стреля под ъгъл и изпрати топката във вратата на Алисон за 1:1.

В 76-ата минута отново бе ред на “мърсисайдци” да се разпишат. Мохамед Салах направи брилянтен пробив, като преодоля няколко противникови играчи и със силен удар отново даде преднина на червените. Египтянинът бележи в седми пореден мач на тима си във всички турнири.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола обаче не се стреснаха от шумната атмосфера на стадион “Анфилд” и отново стигнаха до изравнително попадение. Кевин Де Бройне стреля от границата на наказателното поле, а ударът му се отби от тялото на Жоел Матип и влетя във вратата.

В 87-ата минута домакините изпуснаха много положение. Едерсон увисна при центриране и топката попадна в краката на Фабиньо, който остана на празна врата. При изстрела му Родри направи пожертвувателен шпагат, който може да бъде определен като отиграването на мача и изби топката.

Ливърпул заема втората позиция с актив от 15 пункта. Манчестър Сити е само позиция по-назад с точка по-малко.

Макаби Тел Авив запази надежда за директно попадане в плейофите на Евролигата след успех срещу Валенсия
11:20, 28.03.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Френският институт в София организира дискусия на тема "Може ли спортът да допринесе за преодоляването на неравенствата между мъжете и жените?"
10:30, 28.03.2024
Финикс записа ценен успех над шампиона Денвър в битката си за влизане в плейофите, Лейкърс, Уориърс и Рокетс също с победи
10:08, 28.03.2024
Чете се за: 03:05 мин.
Екатерина Александрова мина и през Пегула, за да оформи полуфиналното каре в Маями
09:29, 28.03.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Отава Сенатърс разби Бъфало Сейбърс в НХЛ, Тампа Бей се справи у дома с Бостън Бруинс
09:09, 28.03.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Илиан Радулов загуби в първия кръг на сингъл в Тарагона, Антъни Генов ще доиграе мача си на двойки днес
Чете се за: 01:40 мин.
Григор Димитров излиза срещу Карлос Алкарас в четвъртфинален сблъсък на Мастърса в Маями в ранните часове на петък
08:14, 28.03.2024
Чете се за: 02:10 мин.