Ливърпул изчака своя момент и си тръгна с точка от визитата на Манчестър Сити

Сблъсъкът между първия и втория в класирането завърши при равенство

16:25, 25.11.2023
Манчестър Сити Ливърпул Ерлинг Холанд

Сблъсъкът между Манчестър Сити и Ливърпул от 13-ия кръг на Висшата лига завърши при резултат 1:1. Двубоят между първия и втория в класирането завърши при равенство.

И двата отбора демонстрираха силата си в нападение в началото на двубоя на стадион "Етихад" в Манчестър. Алисон отрази удар на Фил Фодън, а Едерсон спаси изстрел с глава на Дарвин Нунеш.

"Гражданите" упражниха натиск, който се отплати в 27-ата минута. Нейтън Аке изведе Ерлинг Холанд в противниковото наказателно поле. Норвежецът овладя и стреля по земя за 1:0. Нападателят отбеляза своя гол №50 във Висшата лига в своя 48-и мач. Андрю Кол държеше досегашния рекорд, като бе отбелязал първите си 50 попадения в надпреварата в 65 мача.

След почивката възпитаниците на Хосеп Гуардиола продължиха да владеят топката и да създават по-опасните положения в преден план. Гол на Рубен Диаш бе отменен поради нарушение на Мануел Аканджи срещу Алисон.

Мърсисайдци обаче търпеливо изчакваха своите ситуации. Най-опасната дойде в 80-ата минута. Трент Алекзандър-Арнолд проби в наказателното поле и отправи прецизен изстрел по земя в далечния ъгъл, за да изравни.

Двата отбора запазват позициите си в класирането. Лидер е шампионът с 29 пункта, докато "червените" са с точка по-малко.

Силният вятър събори дървета по пътя Бургас - Малко Търново
Мария Габриел: Важно е да бъдат откроени стъпките напред в борбата с насилието срещу жените