Ливърпул изпрати Юрген Клоп с победа с 2:0 срещу Уулвърхямптън

Легендарният треньор донесе на мърсисайдци дългоочакваната титла от Висшата лига през сезон 2019/2020, както и Шампионската лига през 2018/19.

от Константин Джаркин
20:03, 19.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.
ливърпул изпрати юрген клоп победа уулвърхямптън

Ливърпул изпрати по-възможно най-добрия начин Юрген Клоп - с победа на "Анфийлд" срещу Уулвърхямптън с 2:0. Както можеше да се очаква, феновете на мърсисайдци бяха подготвили специална хореография, с която да се сбогуват с треньора донесъл им дългоочакваната титла от Висшата лига през сезон 2019/2020, както и Шампионската лига през 2018/19.

Последният двубой на немския специалист започна с по-бавни темпове. И двата отбора имаха възможности, които не доведоха до някаква по-сериозна опасност.

Мачът придоби изцяло ново значение в 28-та минута, след като десният уинг-бек на гостите Нелсон Семедо влезе опасно с бутоните напред в крака на Алексис Мак Алистър. Първоначално главният съдия Крис Кавана показа жълт картон на португалеца, но след видеопроверка, промени решението си и изгони Семедо.

Червеният картон наруши темпото на "вълците", което доведе и до откриващото попадение шест минути по-късно. Центриране на Харви Елиът намери Мак Алистър, който засече с глава, пращайки топката в далечния ъгъл.

След още шест минути мърсисайдци удвоиха предимството си, благодарение на Джаръл Куанса, който реагира най-бързо след изстрел на Мохамед Салах.

След подновяването на играта отново аржентинецът Мак Алистър вкара топката във вратата пазена от Жозе Са, но голът бе отменен, тъй като при центрирането на Луис Диас кълбото бе излязло от игра.

Докрая на мача Матеуш Куня имаше добра възможност в 68-та минута да намали резултата, но сякаш и двата отбора се споразумяха

Ливърпул завърши сезона на третото място с актив от 82 точки. Мърсисайдци се бореха дълго време за титлата във Висшата лига, но претърпяха спад във формата, което ги отдалечи от другите фаворити Манчестър Сити и Арсенал.

Уулвърхямптън от своя страна са 14-ти с 46 точки.

Арсенал изпълни своята задача, но завърши на второ място в крайното класиране на Висшата лига
Поредният паметен сезон във Висшата лига приключи (ОБЗОР)