Ливърпул надви Фулъм с 4:3 в паметен мач от Висшата лига

Домакините изоставаха в резултата в 86-ата минута, преди да стигнат до трите точки с два късни гола

18:04, 03.12.2023
Чете се за: 02:42 мин.
Ливърпул Мохамед Салах Дарвин Нунеш Доминик Собослай

Ливърпул победи Фулъм с 4:3 в мач от 14-ия кръг на Висшата лига. Домакините изоставаха в резултата в 86-ата минута, преди да стигнат до трите точки с два късни гола.

Мърсисайдци наложиха домакински натиск на стадион "Анфийлд". Попадение на Мохамед Салах бе отменено заради засада.

Възпитаниците на Юрген Клоп откриха резултата в 20-ата минута. Удар на Трент Алекзандър-Арнолд от пряк свободен удар се отби от напречната греда, срещна гърба на Бернд Лено и попадна във вратата му.

Лондончани обаче изравниха само 4 минути по-късно. Юношата на Ливърпул Хари Уилсън възобнови равенството за 1:1.

Алексис Макалистър върна преднината на тима си с първия си гол за клуба във Висшата лига. Аржентинецът отправи плътен удар извън наказателното поле.

Играчите на Марко Силва обаче намериха сили да изравнят резултата повторно. Кени Тете шутира от движение току пред погледа на отбраната в червено. Първоначално попадението не бе зачетено след съмнения за засада, но ВАР ги опроверга. Минута по късно именно системата за видеоповторения отмени гол на Тим Рийм поради засада.

След почивката головете продължиха да падат. Преди това обаче Дарвин Нунес стреля в напречната греда.

Боби Де Кордова-Рийд завърши обрата за столичани. Полузащитникът засече с глава центриране в наказателното поле на Том Кеърни.

"Червените" обаче демонстрираха непримиримия си дух и отбелязаха две попадения в рамките на 2 минути. Резервата Ватару Ендо изравни с фалцов удар извън наказателното поле, а в следващата атака Трент Арнолд също демонстрира точния си мерник, за да донесе успеха на тима си с плътен шут.

Ливърпул се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 31 точки. Фулъм остава на 14-ото място в подреждането с 15 пункта.

Себастиан Самуелсон спечели преследването от Световната купа по биатлон, Владимир Илиев е 45-и