Ливърпул не даде шансове на Арсенал, Жота с първи гол за "мърсисайдци"

10:07, 29.09.2020
Чете се за: 00:42 мин.
ливърпул даде шансове арсенал жота първи гол мърсисайдци

Шампионът Ливърпул запази 100-процентовия си актив от началото на сезона, след като победи Арсенал с 3:1 на своя "Анфийлд" в дербито от третия кръг на Висшата лига.

Възпитаниците на Юрген Клоп диктуваха събитията на терена от самото начало, но изненадващо първият гол в срещата дойде за гостите в 25-та минута.

Анди Робъртсън допусна груба грешка при опит да изчисти и предостави топката на Александър Лаказет, който с първия изстрел на "топчиите" в мача ги изведе напред.

Отговорът на домакините не закъсня и само три минути по-късно Садио Мане изравни от непосредствена близост.

Малко по-късно Робъртсън се реваншира за грешката си и отбеляза за 2;1 след чудесно подаване на Трент Александър-Арнолд.

В самия край на двубоя дойде и мига на дебютанта Диого Жота. Новото попадение на "червените" овладя изчистена от Давид Луиз топка и с хубав изстрел в долния ляв ъгъл на Бернд Лено, фиксира крайното 3:1.

По този начин "мърсисайдци" има девет точки след първите си три мача, а също с по толкова са Евертън и Лестър Сити.

От своя страна Арсенал допусна първа загуба през сезона и заема пето място в подреждането с шест точки.

В другия мач от миналата вечер Астън Вила разби новака Фулъм с 3:0 като гост.

Гаел Монфис отпадна на старта на "Ролан Гарос"
Доц. Николай Димитров: "Живот след COVID" безплатно проследява пациентите в кардиологичните болници