Ливърпул обърна Уест Хем и се изкачи на шестото място във Висшата лига

23:19, 26.04.2023
Чете се за: 02:20 мин.
ливърпул обърна уест хем изкачи шестото висшата лига

Отборът на Ливърпул постигна победа с 2:1 при визитата си на Уест Хем в двубой от 33-ия кръг на английската Висша лига.

„Чуковете“ откриха резултата на „Лондон Стейдиъм“ в 12-ата минута, когато Лукас Пакета направи силен самостоятелен пробив по левия фланг на гостите, направи двойно подаване с намиращия се в наказателното поле на „мърсисайдци“ Микел Антонио, който му върна топката и бразилският халф на Уест Хем с изстрел от дистанция изненада вратаря Алисон Бекер.

Ливърпул възстанови много бързо равенството, като в 17-ата минута Трент Александър-Арнолд получи топката в половината на домакините и подаде по земя към Коди Гакпо, който овладя и с изстрел по земя зад дъгата на пеналтерията прати топката в долния десен ъгъл на стража Лукаш Фабиански.

В 56-ата минута Джаръд Боуен бе изведен отдясно в половината на „червените“, напредна по фланга и с изстрел по диагонала се разписа в далечния ъгъл на Алисон, но голът бе отменен след намеса на ВАР, тъй като футболистът на „чуковете“ е бил в положение на засада.

Съставът на Юрген Клоп постигна пълен обрат в 67-ата минута. Андрю Робъртсън центрира от ъглов удар в наказателното поле на „чуковете“, където Жоел Матип се извиси във въздуха и с глава прати за втори път в мача топката в мрежата зад вратаря Фаибански.

В класирането Ливърпул събра актив от 53 точки и се изкачи на шестото място, на пункт зад петия Астън Вила. Уест Хем пък е 14-и с 34 пункта.