Ливърпул обърна Уулвърхямптън и удължи победната си серия във Висшата лига

16:53, 16.09.2023
Чете се за: 01:42 мин.
ливърпул обърна уулвърхямптън удължи победната серия висшата лига

Отборът на Ливърпул постигна своя четвърти пореден успех във Висшата лига, надигравайки с 3:1 като гост състава на Уулвърхямптън в откриващата среща от 5-ия кръг.ю

На стадион "Молиню" в Западен Мидландс мачът започна по мечтан начин за домакините, които откриха резултата след само седем минути игра, когато "вълците" организираха чудесна контраатака, завършила с гол на корееца Хий-Чан Хуан.

Авансът на Уулвс се задържа до началото на втората част, когато Коди Гакпо се възползва от асистенция на Мохамед Салах и отблизо реализира за 1:1.

Равенството в резултата остана почти до самия край на мача, но пет минути преди края на редовното време Андрю Робъртсън направи пълен обрата за "мърсисайдци", възползвайки се от нова асистенция на Салах.

Крайното 3:1 пък стана факт в първата минута на добавеното време, когато изстрел на Харви Елиът рикошира в крака на Уго Буено и влетя във вратата на Уулвърхямптън.

Успехът изкачи Ливърпул временно на върха в класирането с актив от 13 точки, докато "вълците" са 15-и с 3 пункта.

Какво крие най-голямата могила край Пловдив?