Ливърпул оглави класирането във Висшата лига след успех над Уотфорд

нотингам уреди среща ливърпул четвъртфиналите къп
16:24, 02.04.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Ливърпул победи Уотфорд с 2:0 в мач от 31-ия кръг на Висшата лига. Диого Жота и Фабиньо се разписаха в двете полувремена.

През първото полувреме домакините откриха резултата в 22-ата минута на стадион "Анфийлд". Диого Жота засече с глава центриране на Джо Гомес. Нито един футболист в английския елит няма повече голове с глава от Диого Жота, след дебюта му за Ливърпул през септември 2020 г.

Португалецът имаше отлична възможност да удвои резултата, след като се озова сам срещу Бен Фостър, но стражът спаси.

След почивката вратарят на стършелите отрази и удар на Роберто Фирмино.

В 88-ата минута Юрай Куцка задържа Диого Жота в наказателното поле. След намесата на ВАР Стюард Атуел отсъди дузпа. Фабиньо подпечата победата на "мърсисайдци" и оформи крайния резултат - 2:0.

Това бе десета поредна победа за "червените". Тимът регистрира десет последователни шампионатни успеха за пети път. Само Манчестър Сити може да се похвали с подобно постижение.

Възпитаниците на Юрген Клоп временно се изкачиха на върха в класирането с актив от 72 точки. По-късно днес Манчестър Сити ще има възможността да си върне лидерската позиция. Възпитаниците на Хосеп Гуардиола ще срещнат Бърнли. Уотфорд остава в зоната на изпадащите. "Стършелите" са 18-и в подреждането с 21 пункта.

Кунчев, Мутафчийски, Кантарджиев: Пандемията не е приключила
Божанов: Министерството на електронното управление не може да блокира медийно съдържание