Ливърпул окончателно се прости с титлата след нова грешна стъпка

В първа среща от 35-ия кръг, мърсисайдци завършиха наравно 2:2 при гостуването си на Уест Хем.

Станко Димов
от Станко Димов
16:27, 27.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Уест Хем Юнайтед Антонио Кудус
Снимка: X / West Ham United

Отборът на Ливърпул записа нова грешка стъпка в борбата за трофея в английската Висша лига. В първа среща от 35-ия кръг, мърсисайдци завършиха наравно 2:2 при гостуването си на Уест Хем. По този начин Ливърпул вече има 75 точки и е на трето място в класирането. Лидерът Арсенал има 77 точки, но и мач по-малко, а вторият Манчестър Сити е със 76 точки и два мача по-малко, което ги поставя в ролята на фаворит за трофея.

Юрген Клоп и компания има за какво да съжаляват, след като записаха четвърта грешна стъпка за последните 5 двубоя от първенството. Боуен изведе „чуковете“ напред в резултата с гол в 43 минута, а в началото на втората част гостите от Ливърпул изравниха чрез Робъртсън, който беше точен в 48 минута.

В средата на полувремето Алфонс Ареола си отбеляза автогол и направи обрата за Ливърпул пълен, но домакините не бяха казали последната си дума. Крайното 2:2 оформи лидерът в атаката на Уест Хем – Антонио, който беше точен в 77 минута.

В последните 10 минутки в игра за Ливърпул се появиха Мохамед Салах и Дарвин Нунес, но това не се оказа решаващо за крайния успех на срещата.

Лидерите в класирането – Арсенал и Манчестър Сити, ще изиграят двубоите си от кръга в неделя. „Топчиите“ гостуват на Тотнъм, а „гражданите“ на Нотингам.