Ливърпул остана безгрешен в Шампионска лига след успех над Милан

салах мечтае завършек кариерата ливърпул
23:54, 07.12.2021
Чете се за: 01:55 мин.

Ливърпул победи Милан с 2:1 в мач от 6-ия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Фикайо Томори даде преднина на “росонери”, но “мърсисайдци” стигнаха до обрат след голове на Мохамед Салах и Дивок Ориги.

Възпитаниците на Стефано Пиоли търпеливо чакаха своя шанс на стадион "Сан Сиро" и откриха резултата в 29-ата минута. Капитанът на тима Алесио Романьоли стреля след подаване от корнер. Алисон изби топката на пътя на Фикайо Томори, който с плътен изстрел от непосредствена близост направи резултата 1:0.

Гостите започнаха да атакуват по опасно и стигнаха до изравнително попадение в 36-ата минута. Алекс Окслейд-Чембърлейн стреля силно в обсега на Мик Менян. Французинът парира шута, но Мохамед Салах не сгреши при добавката.

След почивката футболистите на Югрен Клоп поведоха в резултата. Дивок Ориги прати с глава отбита топка в наказателното поле.

До края на срещата домакините не успяха да стигнат до изравнителен гол и няма да играят европейски футбол през пролетния дял от сезона.

Ливърпул се превърна в първия английски отбор, който спечели всичките си срещи от груповата фаза в Шампионска лига.

В другия мач от срещата Атлетико Мадрид победи Порто с 3:1.

Ливърпул завърши групата на челната позиция с максимален брой точки. Милан остана последен със само 4 пункта в актива си.