Ливърпул отново победи Сити и е на полуфинал в Шампионската лига (видео)

13:09, 11.04.2018
Чете се за: 00:54 мин.
ливърпул отново победи сити полуфинал шампионската лига видео

Ливърпул е на полуфинал в Шампионската лига след успех с 2:1 като гост на Манчестър Сити. В първия мач мърсисайдци спечелиха с 3:0 и така с общ резултат 5:1 продължават към четирите най-добри в най-престижния европейски клубен турнир.

Манчестър Сити поведе в резултата във 2-ата минута. След грешка на Ван Дайк топката бе овладяна от Стърлинг, който подаде към Жезус и за младия бразилски нападател не беше проблем да вкара от точката на дузпата за 1:0.

"Гражданите" продължиха да натискат съперника си в следващите минути. В 20-ата поредица от центрирания бяха реална опасност в наказателното поле на Кариус, но до попадение не се стигна.

10 минути по-късно Бернардо Силва стреля, топката рикошира от ръката на Милнър в наказателното поле на Ливърпъл, но съдията прецени да не посочва бялата точка и беше абсолютно прав в решението си.

5 минути преди края на полувремето Силва стреля, но ударът срещна гредата, а секунди по-късно гол на Сане беше отменен поради несъществуваща засада. Това беше всичко по-интересно през първата част.

След почивката мачът започна без присъствието на Хосеп Гуардиола на скамейката на домакините.

Въпреки натиска на Сити, Ливърпул стигна до попадение в 56-ата минута. Вездесъщият Мохамед Салах се възползва от отбита топка и с прехвърлящ удар даде спокойствие на гостите с попадението на чужд терен.

"Небесносините" продължиха да атакуват, но след грешка на Отаменди позволи на Фирмино да се озове очи в очи с Едерсон и да реализира с технично изпълнение в 77-ата минута.

До края на срещата до нови опасни ситуации и пред двете врати не се стигна.

Манчестър Сити - Ливърпул 1:2 (1:5 общ резултат)
1:0 Габриел Жезус (2)
1:1 Мохамед Салах (56)
1:2 Роберто Фирмино (77)

Още Футбол

Манчестър Юнайтед се върна на победния път, Челси излезе на шестото място във Висшата лига
08:16, 16.05.2024
Чете се за: 02:45 мин.
Ювентус спечели за 15-ти път в историята си Купата на Италия
00:03, 16.05.2024
Чете се за: 02:57 мин.
Кадис спечели андалусийското дерби срещу Севиля и запази шансовете си за оцеляване в Ла Лига
22:56, 15.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
ПАОК оглави класирането в гръцкото първенство по футбол след победа срещу Панатинайкос
22:23, 15.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Душан Керкез: Явно някъде беше написано, че тази купа е за нас
22:12, 15.05.2024
Антон Зингаревич: Имахме разговор с Душан Керкез още преди финала и той ще подпише нов договор
22:02, 15.05.2024
Георги Дерменджиев: Не проведохме мача така, както трябва
21:57, 15.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Ботев Пловдив спечели Купата на България по футбол за четвърти път в историята си след зрелищен финал с Лудогорец
Чете се за: 02:32 мин.
Радослав Гидженов ще ръководи мачове от европейското първенство до 17 г.
17:07, 15.05.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Щефан Ортега - ключът към титлата за Манчестър Сити
13:50, 15.05.2024
Чете се за: 02:42 мин.
Отново организират турнир в памет на Ваня Войнова (ВИДЕО)
Римска приказка! Рома е на полуфинал в Шампионската лига след паметен мач на "Олимпико" (ВИДЕО)