Ливърпул получи отпор от Шефилд Юнайтед, но отново излезе на върха в подреждането на Висшата лига

23:50, 04.04.2024
ливърпул получи отпор шефилд юнайтед отново излезе върха подреждането висшата лига

Отборът на Ливърпул си върна лидерската позиция в класирането на Висшата лига след домакински успех с 3:1 на своя "Анфилд" срещу отбора на Шефилд Юнайтед.

Дарвин Нунес осигури чудесното началото за "мърсисайдци", когато в 17-ата минута пресече опита за изчистване на стража на гостите Иво Гърбич, а след рикошета в тялото на уругваеца топката влетя във вратата на Шефилд за 1:0.

"Остриетата" обаче намериха начин да отговорят малко преди да изтече първият час игра, когато Конър Брадли от състава на домакините си отбеляза автогол след изстрел с глава на Густаво Хамер.

Футболистите на Юрген Клоп реагираха моментално и дадоха началото на домакински натиск, който най-накрая даде резултат в 76-ата минута, когато Алексис Макалистър отбеляза впечатляващ гол с удар от дистанция, с който възстанови преднината на своя тим.

В заключителните секунди на редовното време пък Коди Гакпо се възползва от центриране на Анди Робъртсън и с глава оформи крайното 3:1.

С тази победа Ливърпул отново оглави подреждането във Висшата лига с актив от 70 точки, на две пред втория Арсенал и на три пред състава на Манчестър Сити.

В другия край на таблицата Шефилд Юнайтед продължава да заема последната 20-а позиция с едва 15 пункта, на цели 10 от спасителния бряг.

Челси направи страхотен обрат срещу Манчестър Юнайтед в спиращ дъха трилър със седем гола