Ливърпул пречупи Челси, за да се върне на върха във Висшата лига

"Червените" намериха пътя към победа №7 в английския елит

20:49, 20.10.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Отборът на Ливърпул се наложи над Челси с 2:1 в най-интересния мач от осмия кръг на английската Висша лига. Това бе седма победа за "червените" и те отново са на първо място в класирането, като изпревариха с точка шампиона Манчестър Сити, който по-рано през деня победи драматично Уулвърхямптън.

В 20-ата минута Джейдън Санчо от Челси падна в наказателното поле и поиска дузпа, но такава не бе отсъдена.

Малко по-късно бе отсъдена дузпа за Ливърпул и въпреки протестите на "сините" Мохамед Салах се нагърби с изпълнението и откри резултата.

Николас Джаксън направи голям пропуск за Челси, а попадение на Коди Гакпо за домакините не бе признато заради засада.

В добавеното време Ливърпул отново получи дузпа, но тя бе отменена след преглед със системата ВАР.

В 48-ата минута Джаксън от Челси се измъкна и вкара гол, като бе вдигната засада. При преглед на ситуацията обаче се установи, че нападателят е бил покрит и попадението бе зачетено.

В 51-вата минута Салах изведе с хитър пас Къртис Джоунс, който изскочи от задна позиция и вкара за 2:1 покрай вратаря на Челси.

До края на мача и двата отбора направиха няколко пропуска, като Коул Палмър бе най-активен за Челси с няколко шута, а хубав удар на Луис Диас бе спасен от вратаря на гостите Роберт Санчес.